Sokolský pohybový projekt

MŠ Eliška garantuje pohyb jako součást zdravého způsobu života

„Svět nekončí za vrátky cvičíme se zvířátky“

Naše mateřská škola se pro tento školní rok 2018/2019 zařadila do projektu, který je zaměřen na rozvoj sportovní všestrannosti dětí. Tento projekt je pořádán Českou obcí sokolskou a je určen pro předškolní věk, který se dále dělí na 3 kategorie (3-4, 4-5, 5-6 let).
Pro tento rok jsme do projektu zařadili jako pilotní MŠ Elišku. V případě kladného ohlasu zařadíme do projektu další rok i dvě zbývající MŠ.
Projekt podporuje především aktivní sportování a týmovou spolupráci.
Cílem je rozvoj individuálních předpokladů, potěšení a radost z pohybu a pohybových dovedností a zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit.
Obsahem jsou přirozená cvičení – atletika – obratnost – gymnastické dovednosti, manipulace s míčem, netradiční činnost, rozvíjení poznání.
Motivací pro děti jsou zvířátka, která je budou provázet v rámci jednotlivých činností. Pomocí zvířátek se budou seznamovat s jednotlivými pohybovými i rozumovými činnostmi. Po zvládnutí úkolu k dané činnosti si dítě vylepí samolepku do svého deníku.
Plnění úkolů je příležitost brát pohyb jako samozřejmou součást života. Významnou motivací k pohybovým aktivitám je bezesporu podpora ze strany rodičů – pokud chybí, má dítě menší možnost na začlenění pohybových aktivit do budoucího životního stylu.
Po splnění všech úkolů bude skupina odměněna diplomy a drobnými dárky.
Těšíme se společně s dětmi na plnění úkolů a Vám rodičům za podporu!
Děkujeme za celý pedagogický sbor MŠ Eliška

z Modré a Zelené třídy najdete v zóně Pro rodiče
z Elišky a Matjuchinky najdete v zóně Pro rodíče
se bude konat ve středu 24.4. 2019 v 16,30 hod. v MŠ Eliška. Na schůzce se bude vybírat doplatek 2 000,- Kč Těšíme se na Vás,

Podívejte se, jak bude zajištěn provoz MŠ o letních prázdninách.

MŠ Matjuchinova - pondělí 8.4. od 8,30 hod +++ MŠ Eliška - úterý 9.4. od 8,30 hod +++ MŠ Ottova - čtvrtek 11.4. od 8,30 hod ...

z Masopustu a vynášení murény najdete v zóně Pro rodiče
V pondělí 29.04.2019 mohou děti již ráno přijít v převlecích za čarodějnice a čaroděje. Po dop. svačině se bude soutěžit a tančit.